Ethiopia Yirgacheffe GR.2

  • 5.0
  • ( 3 Değerlendirme )
173.00TL yerine
145.00TL
Çekirdek Tipi%100 Arabica
VaryeteTypica
Hasat DönemiEkim-Aralık
Hasat Yılı2022
Yetiştiği Yükseklik1.700-2.200 mt
GövdeYüksek
AsiditeOrta-Citric
Tadım NotlarıKompleks Meyve, Çikolata, Lİmon, Bergamot

Kahvenin tarihçesi hakkında bilgi akmaya başladığında ilk adı geçen coğrafyadır Etiyopya... " Kahve 8.Yüzyılda Ethiopiada ortaya çıkmıştır" anlatılarını sıkça duyarız. Ethiopia bugün yaşadığımız kahve kültürüne de büyük değer katmıştır.

Ethiopia kahveleri genel olarak karmaşık-complex içim yapısıma sahiptir. Asidite ve tadım notlarındaki bu durum basit tabirle, içim keyfinde şaşkınlık veren heyecanlı tadımlar deneyimlememize neden olmaktadır.

Ethiopia Yirgcaheffe Gr.2 Filtre kahvemizi özel tadım yapısının etkilerini görebilmeniz için günün öğleden sonra diliminde içmenizi öneririz.

Yorumlar

Fulya S...

Kesinlikle denemelisiniz, tadı, kokusu, ambalajı, paketlemesi, Deniz Bey'in ilgisi, tavsiyeleri herşeyiyle mükemmel, çok teşekkürler :)

Ersen O...

Sepia'nın tüm kahve çeşitlerini deneme setleri sayesinde tatma fırsatım oldu. Afrika kahvelerinin damak tadıma daha uygun olacağını düşünmüştüm ve yanılmadım. Hepsi de çok yumuşak içimli, tat ve aromaları nefis... fakat içlerinde biri var ki; derin hisler besliyorum; Ethiopia Yirgacheffe ❤❤❤ Ürünün kargolanmasındaki özen ve ilgi alaka da tam puanı hakediyor.

Zişan G...

Sevdiğim Etiyopya Yirgacheff ve sevdiğim gibi geldi kahve. Meyve tadlarını güzel bir şekilde aldım. Satıcı oldukça ilgili Moka Pot ile de denememi tavsiye etti. Tavsiye ederim...

Benzer Ürünler

206.00TL
172.00TL

Amerika kıtasının harika kahvelerine "Hello" diyerek tanışabilir, sonraki siparişlerinizde de bağlarınızı güçlendirebilirsiniz.

Hello America
Deneme Seti

235.00TL
189.00TL

Serengeti mizaçlı Afrika kahvelerimizle tanışmak için güzel bir fırsat... Heyecan verici kahvelere hazırlıklı olun.. Bizden söylemesi..

Hello Africa
Deneme Seti

187.00TL
159.00TL

Kenya Selection harika tadımlı bir filtre kahve ve asiditesi belirgin espresso sevenlerin gönlünde yatan aslandır...

Kenya
AA Selection

129.00TL
105.00TL

Gezgin bir arkadaşımız "İnsanı kahvesinden de güzel ülke" ... diye bahseder Uganda'dan... Ya kahvesi de bir o kadar güzelse bu güzel insanların ülkesinin...

Uganda
Bugisu AA