Ethiopia Yirgacheffe GR.2

  • 5.0
  • ( 3 Değerlendirme )
124.00TL yerine
108.00TL
Çekirdek Tipi%100 Arabica
VaryeteTypica
Hasat DönemiEkim-Aralık
Hasat Yılı2022
Yetiştiği Yükseklik1.700-2.200 mt
GövdeYüksek
AsiditeOrta-Citric
Tadım NotlarıKompleks Meyve, Çikolata, Lİmon, Bergamot

Kahvenin tarihçesi hakkında bilgi akmaya başladığında ilk adı geçen coğrafyadır Etiyopya... " Kahve 8.Yüzyılda Ethiopiada ortaya çıkmıştır" anlatılarını sıkça duyarız. Ethiopia bugün yaşadığımız kahve kültürüne de büyük değer katmıştır.

Ethiopia kahveleri genel olarak karmaşık-complex içim yapısıma sahiptir. Asidite ve tadım notlarındaki bu durum basit tabirle, içim keyfinde şaşkınlık veren heyecanlı tadımlar deneyimlememize neden olmaktadır.

Ethiopia Yirgcaheffe Gr.2 Filtre kahvemizi özel tadım yapısının etkilerini görebilmeniz için günün öğleden sonra diliminde içmenizi öneririz.

Yorumlar

Fulya S...

Kesinlikle denemelisiniz, tadı, kokusu, ambalajı, paketlemesi, Deniz Bey'in ilgisi, tavsiyeleri herşeyiyle mükemmel, çok teşekkürler :)

Ersen O...

Sepia'nın tüm kahve çeşitlerini deneme setleri sayesinde tatma fırsatım oldu. Afrika kahvelerinin damak tadıma daha uygun olacağını düşünmüştüm ve yanılmadım. Hepsi de çok yumuşak içimli, tat ve aromaları nefis... fakat içlerinde biri var ki; derin hisler besliyorum; Ethiopia Yirgacheffe ❤❤❤ Ürünün kargolanmasındaki özen ve ilgi alaka da tam puanı hakediyor.

Zişan G...

Sevdiğim Etiyopya Yirgacheff ve sevdiğim gibi geldi kahve. Meyve tadlarını güzel bir şekilde aldım. Satıcı oldukça ilgili Moka Pot ile de denememi tavsiye etti. Tavsiye ederim...

Benzer Ürünler

124.00TL
108.00TL

Karmaşık/Complex bir içim yapısı olsa da Net kahve keyfi verir. Ethiopia Yirgaceheffe kahvesinin öğle sonrası kahve keyfimize damga vurma huyu vardır.

Ethiopia
Yirgacheffe GR.2

136.00TL
118.00TL

Kenya Selection harika tadımlı bir filtre kahve ve asiditesi belirgin espresso sevenlerin gönlünde yatan aslandır...

Kenya
AA Selection

162.00TL
141.00TL

Ne güzel ikliminle ne şahane kahvesin sen Indonesia Sumatra... Filtre kahve ve espresso içimiyle Sumatra Mandheling Gr.1 kahvesi gönlünüzü fethedecektir...

Indonesia
Sumatra Gr.1

99.00TL
87.00TL

Okyanuslar arasında yetişmiştir lakin uysaldır Nicaragua kahvemiz. Filtre kahve olarak içildiğinde güzel hatırlatır kendisini damaklarda. Espresso mağrurluğu da cabası..

Nicaragua
San Jose